56 Görüntülenme
Asteriks: Sihirli İksirin Sırrı
6.7 IMDB Puanı

Asteriks: Sihirli İksirin Sırrı

(Asterix: The Secret of the Magic Potion)
Senaryo René Goscinny, Albert Uderzo, Alexandre Astier
Sihirli İksirin Sırrı, tarifini paylaşacağı cadıyı seçmek için Asterix ve Oburix ile macera dolu bir yolculuğa çıkan Magicfix'in maceralarını konu edinmektedir. Sihirli iksir Galyalıların gücünü artıran özel bir karışımdır. Sihirli iksirin tarifini bilen tek kişi olan Büyükfix, iksiri yapmak için gerekli olan bitkileri toplamak üzere ormana gider.
Ancak burada meydana gelen küçük bir kaza sonrasında bacağını yaralar. Buyufix bu yaşına kadar bacağını hiç burkmamıştı ve böyle bir kaza yaşamak onun farklı düşünmesine neden olmuştur.
Artık yaşlanan Büyükfix, mucize iksirin tarifini başkalarının da bilmesi gerektiğini düşünüyordur. Bunu yapabilmek için öncelikle yaşam iksirinin tarifini emanet edecek genç bir varis bulması gerekir. Sihirli iksirin formülünün yanlış ellere geçmesi tehlikesi büyük bir soruna neden olacaktır. Bu nedenle kişi seçimi çok önemlidir. Spellfix, iksirin tarifini paylaşacağı yetenekli ve dürüst bir büyücüyü seçmek için Galya'yı dolaşmaya karar verir. Bu yolculukta ona Asterix ve Oburix eşlik ederler.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın